Дніпропетровська облрада 2018 року: рух ЧЕСНО порахував депутатів-прогульників

18 лютого 2019 о 06:59 - 1124

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Загальна кількість прогульників Дніпропетровської облради 2018 року– 62 депутати. Серед них 17 – кандидати на відкликання. Минулого року вони пропустили більше половини засідань постійних депутатських комісій чи сесій.

Про це повідомляє Громадський рух ЧЕСНО.

Серед 100-відсоткових прогульників – депутат від «Опозиційного блоку» Євген Удод, який з травня 2017 року переховується від прокуратури. Зазначимо, що й раніше “опоблоківець” не вирізнявся депутатською дисципліною та вже третій рік поспіль є кандидатом на відкликання.

2016-го Удод не відвідав жодного засідання бюджетної комісії, членом якої він є. Судячи з його слів, це був протест через незбалансований розподіл посад у комісіях. Представники «Опозиційного блоку», який здобув майже 40% підтримки виборців, не очолили жодної ключової постійної комісії Дніпропетровської облради.

«Я не хочу сидеть и просиживать штаны…» – коментував свої прогули 2016 року Удод.

Його соратник – «опоблоківець» Геннадій Темник, котрий за часів президентства Віктора Януковича працював міністром з питань ЖКГ, теж не відвідав 2018 року жодного засідання сесії або комісії. Третій рік поспіль він потрапляє до переліку депутатів, які можуть утратити мандат.

Замикає трійку найзатятіших прогульників минулого року представник партії «Відродження» Віктор Заворотній. 2017-го він мав трохи кращу відвідуваність, проте теж був кандидатом на відкликання через те, що прогуляв 57% засідань постійної комісії. 2016 року він пропустив менш ніж половину засідань.

«Опоблоківець» Сергій Баландін відвідав торік усі чотири сесії облради, але був відсутнім на всіх засіданнях своєї депутатської комісії.

Окрім нього, а також Удода, Темника та Федіна, 2018 року на засідання постійних комісій зовсім не ходили ще семеро депутатів: «опоблоківці» Сергій Юнак, Юрій Арсеєв, Олег Чередніченко, Андрій Муксімов, Дмитро Шевчик, Павло Тимошенко та «укропівець» Павло Хазан. Останні двоє уперше потрапили до списку кандидатів на відкликання.

 

*Тимошенко П.Г. висувала партія “Опозиційний блок”, він є членом цієї фракції 

Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, якщо депутат пропускає 25-50% засідань протягом року, він вважається прогульником. Депутатам Дніпропетровської обласної ради для цього зазвичай вистачає пропуску хоча б однієї сесії.

Прогульники – це відповідальність партій. За співвідношенням кількості прогульників минулого року до загальної кількості депутатів, яких 2015-го до облради завела кожна з партій, перше місце посідає «Опозиційний блок».

З-поміж тих, хто пройшов до обласної ради під прапором «Опозиційного блоку», 71% – прогульники за результатами 2018 року. З-поміж депутатів, яких на минулих виборах висувало «Відродження», прогульниками є 70%, в «УКРОПу» – 44%, у «радикалів» – 38%, у ВО «Батьківщина» – 33%, у «БПП» – 29%, у «Самопомочі» – 25%.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: