Жителька Дніпропетровщини оскаржила дії органів соцзахисту і виграла

14 січня 2019 о 14:13 - 2140

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка Антоніна Я., яка отримувала компенсацію відповідно до законодавства по догляду за особою похилого віку, що потребувала постійного стороннього догляду. Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини.

Заявниця скаржилась на дії територіального органу соціального захисту населення Дніпропетровської області, який відмовлявся сплачувати за неї єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період догляду за особою похилого віку. Це дало б можливість зарахувати відповідний період до страхового стажу громадянки Антоніни Я.

Як стверджувала жінка, неодноразові звернення до органів соціального захисту населення у тому числі вищого рівня щодо вирішення цього питання, з грудня 2017 року залишались без належного реагування.

Вимоги заявниці є обґрунтованими, оскільки відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску», платниками єдиного внеску в цьому випадку є підприємства, установи, організації, які виплачують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на адресу Міністерства соціальної політики України направлено звернення щодо вжиття невідкладних заходів реагування з метою забезпечення реалізації відповідного права заявниці, визначеного чинним законодавством.

За результатами вжитих заходів, територіальним органом соціального захисту населення сплачено суму єдиного внеску за період догляду заявницею за особою похилого віку, що дасть можливість зарахувати зазначений період до її страхового стажу.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: