Один із судів

12 січня 2018 о 13:56 - 2208

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Один із судів

23 листопада 2017 року з 08:30 до 17:00 представниками Громадської організації «Древо життя» проводилось незалежне оцінювання роботи Апостолівського районного суду Дніпропетровської області в рамках проекту USAID «Справедливе правосуддя» за період з листопада 2016 року по листопад 2017 року.

Метою оцінювання якості роботи суду є підвищення довіри громадськості до судової системи, пошук недоліків в роботі та їх подальше виправлення – для вдосконалення організації роботи суду, підвищення ефективності судового адміністрування.

Громадська організація «Древо життя», яка безоплатно надає соціально­-психологічну, юридичну допомогу соціально незахищеним категоріям населення Дніпропетровської області, проводила оцінювання роботи суду, використовуючи метод анкетування відвідувачів суду щодо якості функціонування суду, анкета містила 52 питання.

В анкетуванні прийняли участь всі бажаючі відвідувачі суду віком від 18 до 60 і старше років. Люди охоче приймали участь в опитуванні і вносили свої пропозиції для покращення функціонування суду в районі.

За підрахунками опитувачів, відвідувачі суду оцінили якість роботи Апостолівського районного суду Дніпропетровської області за вказаний період у 3,5 бали за 5-­бальною шкалою.

Відвідувачі суду поставили високі оцінки за наступними питаннями (де показник 1 означає «Цілком ні»; 2 – «Швидше ні»; 3– «Більш­менш»; 4 – «Швидше так»; 5 – «Цілком так»):

­«Чи давав Вам графік роботи канцелярії суду можливість безперешкодно вирішувати Ваші справи у суді (подати позов, ознайомитись з матеріалами справи, отримати рішення, ухвалу, вирок)?» –  отримано оцінку 4, «Швидше так».

Високо оцінили відвідувачі суду зручність і комфортність перебування в суді. Це завдяки проведеному ремонту та переобладнанню окремих кабінетів суду для канцелярій, для окремої кімнати для ознайомлення з матеріалами справ. На всіх кабінетах суду є відповідні таблички з назвою кабінету і посад працівників, що робить зручним і швидким пошук необхідної зали чи приймальні для відвідувачів.

Так, в анкетах відвідувачі суду поставили наступні оцінки за такими критеріями зручності і комфорту:

– «Достатність зручних місць для очікування, оформлення документів, підготовки засідання» – 4,3 бали;

– «Чистота та прибраність приміщень» – 5 балів;

– «Достатність освітлення» – 5 балів.

­За критерієм «Повнота та ясність інформації» відвідувачі оцінили роботу суду на 4,7 балів, що також є досить високою оцінкою.

­Роботу працівників апарату суду за період з листопада 2016 року по листопад 2017 року відвідувачі оцінили наступними балами:

«Чи старанно працювали працівники апарату суду та не припускалися помилок, які призводили б до перероблення документів та порушення строків» – 3,4 бали;

«Чи виявили працівники апарату при спілкуванні з Вами…»:

  • ­доброзичливість, повагу, бажання допомогти – 4 бали;
  • ­однакове ставлення до всіх, незалежно від соціального статусу – 4 бали;
  • ­професіоналізм, знання своєї справи – 4 бали.

 На високому рівні оцінено роботу суддів за вказаний період:

– неупередженість та незалежність суддів оцінили в 4 бали;

– коректність, доброзичливість, ввічливість суддів – 4,2 бали;

– належна підготовка та знання справи – 4,3 бали;

– надання можливостей сторонам обґрунтувати свою позицію – 4,5 балів;

– дотримання процедури розгляду – 5 балів.

 Водночас необхідно зазначити і показники, які змушують замислитись і вжити заходів для вдосконалення роботи суду. Так, за критерієм «Дотримання строків судового розгляду» роботу суду оцінено в середньому на 3 бали, а саме:

­«Чи вчасно (відповідно до графіка) розпочалось останнє судове засідання?» – 2,2 бали;

­«Чи було враховано Ваші побажання при призначенні дня та часу засідання» – 2,7 балів;

­«Чи вчасно Ви отримували повістки та повідомлення про розгляд справи» – 3,1 бали;

­«Чи вважаєте Ви обґрунтованими затримки/перенесення слухань у розгляді Вашої справи» – 3,3 бали.

Громадська організація

«Древо життя»

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: