Відкритий лист Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

29 вересня 2017 о 14:41 - 2349
Відкритий лист Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Ми, мешканці селища міського типу Солоне Дніпропетровської області, змушені звернутися до Вас за допомогою у звязку з тим, що за останні роки наше селище (районний центр) перетворилося на спустошену пустелю у відношеннях з Державою (державними та посадовими особами) та пересічними громадянами.

Суть справи:

1. За останні 20 років, з мовчазної згоди місцевої влади, без суспільного обговорення, передані до інших районних центрів такі державні органи:

а) податкова адміністрації – до Дніпропетровського району,

б) санітарно­епідеміологічна служба – до м. Марганець,

в) автодорожна служба (чисто корупційна оборудка Укравтодору) – до смт Томаківка,

г) контрольно­ревізійна служба – до смт Кринички,

д) пенсійний фонд – до Дніпропетровського району.

І це при тому, що згідно географічного розміщення та кількості населення смт Солоне знаходиться в центрі по відношенню до інших районних центрів.

2. На початку 60­-х років у с. Військове Солонянського району була побудована насосна фільтрувально­водопровідна станція на 2 гілки водогону. За цей час на фільтрувальній станції не проведено жодної заміни старого обладнання на нове, сучасне, енергоефективне, не проводився ремонт та повна заміна водозабірних фільтрів (бюджетні кошти на це неодноразово виділялися), що спричинило до постачання води, яка за якістю не відповідає питній.

В 2012 р. районна влада «ЗУМІЛА продати» 1 ЧАВУННУ гілку водогону протяжністю 35 км – на металолом. По приблизним підрахункам, вартість металобрухту склала 4 млн грн. Тільки не відомо, хто отримав гроші за СОТНІ ТОН ЧАВУНУ!

Ми зверталися до Солонянської прокуратури з питанням про законність списання на продаж ЧАВУННОЇ гілки водопроводу, але відповіді не отримали, незважаючи на те, що по даному питанню велися слідчі дії.

Вода, яку споживають жителі Солонянського району, по якості «не витягує» на питну, а може бути тільки технічної. Нами проведений аналіз води в державній лабораторії – він шокував нас: вода несе в себе перевищення допустимої кількості органіки (наявність хвороботворних бактерій) в десятки разів по відношенню до норми, тхне болотом, бурого кольору, до споживання не придатна.

І це при тому, що вартість 1 куб. м «питної» води складає 18,00 грн, вартість 1 куб.м водовідведення – 7,20 грн. Чи не найвища в Україні. (Довідково: в м. Дніпро 1 куб.м води коштує 7,48 грн, водовідведення – 5,10 грн.).

За останні 15­20 років було змінено декілька «постачальників» цього «пойла». Але якість води не покращується.

При цьому необхідно зазначити, що все майно, що відноситься до постачання води, є РАЙОННОЮ комунальною власністю, а тарифи на постачання води затверджує ВИКОНКОМ СОЛОНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (???). І це не дивлячись на те, що Солонянське комунальне підприємство відсутнє в переліку ліцензіатів НКРЕКП у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що переходять під регулювання місцевих органів влади.

Згідно переліку видів діяльності (КВЕД 37.38) послуги по центральному водопостачанню та водовідведенню підлягають ЛІЦЕНЗУВАННЮ. Протягом декількох років ми не можемо зясувати: «Чи є в наявності Солонянського комунального підприємства ліцензія на водопостачання та водовідведення?». Ця інформація для споживачів води є конфіденційною. Чому? Та, мабуть, тому, що її немає!

Тарифи на водопостачання та водовідведення повинна встановити НКРЕКП. Тоді чому функції НКРЕКП перебрав на себе виконком Солонянської селищної ради?

А що стосується водовідведення – то всі каналізаційні стоки стікають в ставок, який знаходиться в центрі Солоного. На березі його розташована ЗОНА ВІДПОЧИНКУ та ДИТЯЧІЙ МАЙДАНЧИК! В той час, як на відстані 2 км від Солоного знаходяться очисні споруди, які є комунальною власністю Солонянської селищної ради і фактично знищені ВЛАСНИКОМ.

3. На території смт Солоне з давніх часів знаходиться стадіон «Колос», на якому постійно проводилися масово­культурні заходи. Але з 2016 року була запланована реконструкція стадіону, про що в газеті «Вперед» пафосно повідомив селищний голова Копейко М.М. (Навіть задекларував, що в Солоному буде футбольна команда 2 ліги Чемпіонату України з футболу). В результаті реконструкція закінчилася вирізанням дерев на території стадіону та продажем дров населенню.

4. На території смт Солоне знаходиться кладовище. Головна дорога, по якій везуть в останню путь покійних, – це в минулому асфальтова дорога по вул. Усенка до кладовища (приблизно 800 метрів). Ця дорога знаходиться в абсолютно розбитому стані. Протягом 2014­-2016 рр. цю дорогу в межах населеного пункту в якості ремонту засипали сухою вапняною сумішшю та сухим шлаком, що категорично заборонено чинним законодавством.

В 2016­-2017 рр. ми зверталися до міністра інфраструктури України Омеляна В.В. з вимогою навести порядок по даному питанню. В результаті ми отримали відповіді:

а) від Укравтодору, який «відхрестився» від цієї дороги,

б) від Солонянської селищної ради, в якій селищний голова Копейко М.М. також «відхрестився» від цієї дороги.

В результаті дорога, яка знаходиться в межах населеного пункту – районного центру Солоне – залишилася без господаря. МОЖЕ ВИ ДОПОМОЖЕТЕ нам знайти її господаря?

5. Коли лист був підписаний, нам стало відомо, що 13.08.2017р., приблизно о 18:00 за допомогою до приймального відділення Солонянської ЦРЛ (Центральна районна лікарня – ред.) звернулася жінка, вся в крові, з порізами обличчя, на руках у неї була дитина віком до 2­-х років. В приймальному відділенні їй не надали ЖОДНОЇ медичної допомоги (навіть не зупинили кров; черговий лікар – Батаєв), зіславшись на відсутність медикаментів, та відправили до аптеки за медикаментами. Травмована при собі не мала грошей і тому знесилена, стікаючи кров’ю, знайшла собі притулок разом з дитиною під забором лікарні. Там її знайшов перехожий і, знов таки, відвів до приймального відділення. І тільки після цього, після скандалу, травмованій була надана ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА.

6. Багато чоловіків, які проживаюсь в Солоному, пройшли через жах війни. Втратили друзів, та й самі бачили смерть власними очима. Держава надала учасникам АТО пільги по отриманню земельних ділянок для ведення особистого домашнього господарства та під забудову.

І як же ця процедура проходить в Солоному? Земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства виділяються з великими бюрократичними волокітами, за два і більше років, часто за 40-­50 км від місця проживання. Земельні ділянки під забудову виділяються ще важче. При цьому, якщо виділяються, то в полі, де немає ні під’їзної дороги, ні ліній електропередач. Чому таке хамське відношення до захисників Батьківщини в Солоному?

Шановний Володимире Борисовичу! Будемо щиро вдячні Вам, якщо Ви допоможете нам в вирішенні вищенаведених проблем.

А щоб на наше звернення ми не отримали ФОРМАЛЬНОЇ відписки від державних структур, які і довели Солоне до нинішнього положення, то наш аналогічний ВІДКРИТИЙ ЛИСТ до Вас направляємо через ЗМІ.

З повагою до Вас,

мешканці смт Солоне

(243 підписи – ред.)

Поділитися: