Заява Прокурору Нікопольського відділу прокуратури в Дніпропетровській області

29 вересня 2017 о 14:27 - 2631
Заява Прокурору Нікопольського відділу прокуратури в Дніпропетровській області

Я мешкаю за адресою м. Апостолове, вул.Богдана Хмельницького. Поряд зі мною мешкає громадянин Барабаш Юрій Васильович, за адресою вул. Лесі Українки, тобто наші городи є сміжними.

Я – колишній працівник поліції, але звільнився з метою захистити свою країну від агресора і тому за покликом серця поїхав в зону АТО.

Після АТО я отримав статус учасника бойових дій, і тому факт наглого вирощування наркотичного зілля – коноплі – громадянином Барабашом Ю.В. мене обурив.

Я декілька раз робив йому зауваження – з метою, щоб він знищив насадження наркотиків, які вирощує в себе на городі, але Барабаш відмовлявся знищувати коноплю і погрожував мені помстою, пояснюючи це тим, що в нього є товариш-­«криша» в поліції: Головко Дмитро Олександрович і нібито саме цьому поліцейському він садить коноплю.

Приблизно через 20­30 хвилин до мене приїхала міліцейська машина, за кермом якої був працівник Апостолівського відділення поліції Нікопольського ВП ГУНП у Дніпропетровській області Головко Дмитро Олександрович, який запросив мене до подвір’я Барабаша Ю.В. нібито з метою показати плантацію коноплі, яку вирощував той.

Я, на вимогу працівника поліції, зайшов у двір до Барабаша Ю.В. з метою показати посіви коноплі, але тільки я переступив лінію розмежування, поліцейський Голов­ко Д.О. збив мене ударом в обличчя на землю, в результаті чого я на мить втратив свідомість і впав. Коли я прийшов до пам’яті, то побачив, що поліцейський Головко Д.О. надів мені наручники, а потім став на них ногою і почав вдавлювати мої руки з наручниками в землю, причиняючи мені нестерпний біль, при цьому Барабаш Ю.В. почав мене бити головою об землю та наносити удари в обличчя, по тулубу та по кінцівкам, при цьому він кричав: «Ну що, мєнт, хочеш понюхати травку та поїсти землі?»

Я дійсно раніше працював в органах МВС дільничним інспектором і боровся із особами, які вирощують мак та коноплю, а тому вважаю нанесення мені тілесних ушкоджень є помстою за мою професійну діяльність.

При нанесенні мені тілесних ушкоджень мені було переламано ніс, нанесено декілька ударів кастетом по голові, а також по тулубу, руках та ногах, нанесено тілесні ушкодження ногою, обутою в черевик, на зап’ястях залишились шрами він наручників.

Це було приблизно між 14:00 та 15:00. Втрачаючи пам’ять, я почув, що працівник поліції Головко Д.О. сказав, що він зобов’язаний повідомити оперативну групу, але він візьме на себе обов’язок затримати цю оперативну групу з метою, щоб Барабаш Ю.В. встиг скосити свій наркотичний врожай.

Дійсно, оперативна група приїхала приблизно в 20:30, а за цей час Барабаш Ю.В. успів скосити коноплю та сховати свій злочинний врожай наркотиків.

Нанесення тілесних ушкоджень підтверджується висновком СМЕ №128 від 11.08.2017 року та СМЕ №1388 від 15.08.2017 року.

Я вважаю, що працівник поліції Головко Д.О. діяв незаконно, завідомо суперечив ст. 28 Конституції України. В силу займаємої посади працівник поліції Головко Д.О. достовірно ознайомлений з наступними положеннями закону:

­ст. 6. Закону України «Про національну поліцію», згідно якої «Поліція у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави»;

ст. 18 Закону України «Основні обов’язки поліцейського»:

«1. Поліцейський зобов’язаний:

1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно­правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;

2) професійно виконувати свої службові обов’язки відповідно до вимог нормативно­правових актів, посадових (функціональних) обов’язків, наказів керівництва;

3) поважати і не порушувати прав і свобод людини»;

ст. 23. Основні повноваження поліції:

«..9) доставляє у випадках і порядку, визначених законом, затриманих осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, та осіб, які вчинили адміністративне правопорушення».

Але працівник Апостолівського відділу поліції Головко Д.О. не тільки проігнорував ці норми Законодавчих актів в повному обсязі, а з метою досягнення надуманих результатів в роботі застосував до мене недозволенні методи слідства: катування із застосуванням наручників, завдавши мені сильного фізичного болю та морального страждання, що суперечило моїй волі – з метою залякати мене та примусити відмовитись від показань проти його знайомого наркобарона Барабаша Юрія по факту вирощування ним наркотичного зілля – коноплі, а також з метою прикриття злочинних дій місцевого наркобарона.

Бараннік Сергій Вікторович,

потерпілий

Поділитися: