Юридические консультации-3

05 вересня 2008 о 08:54 - 1194

ВСЁ В ЭТОЙ ЖИЗНИ ВРЕМЕННО… И РЕГИСТРАЦИЯ ТОЖЕ

Cуществует ли сейчас временная регистрация (какая статья и кодекс?), и имеет ли право ЖЭК отказать во временной регистрации? Если у человека есть временная регистрация, может ли работодатель отказать в приёме на работу, мотивируя это тем, что регистрация временная, а не постоянная?

 

Відповідно ст.2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Тому відмова роботодавця в прийнятті на роботу з огляду на реєстрацію є незаконною.

5. ЧИ НЕ ПРОСТІШЕ БУЛО НЕ ОДРУЖУВАТИСЬ?

1. Якщо гроші були вкладені в новобудову задовго до одруження, але ордер видали вже, коли уклали шлюб, чи має право чоловік при розлученні посягати на квартиру дружини? 2. Яке право дає прописка, чи можливо виписати людину із своєї власності без її згоди? 3. Якщо суд призначив конфіскацію майна чоловіка, яким чином це відзначиться на спільно нажитому майні та майні дружини? 4. Чи сплачується податок при продажі квартири?

 

1. Можливо добитись визнання залишення квартири за дружиною, однак все залежить від наявних документів (довідки про сплату, св-во про право власності тощо) .

2. На даний момент існує реєстрація, яка не породжує будь-яких майнових прав.

3. Виконавець може описувати тільке майно, належне чоловіку в межах, встановлених законом.

4. Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або частини квартири, кімнати, садового будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), не оподатковується, якщо загальна площа такого житлового будинку, квартири або частини квартири, кімнати, садового будинку не перевищує 100 квадратних метрів.

При продажі доведеться сплатити 2% від вартості квартири (1% нотаріусу і 1% у Пен­сійний фонд).

В ХОРОШЕМ ДОМЕ ВСЮ ЖИЗНЬ ЖИВЁШЬ? НЕ ЗНАЧИТ ЭТО, ЧТО ТЫ НЕ БОМЖ

Как прописаться на дачном участке, где дом и земля оформлены государственными актами, дом принят в эксплуа­тацию, есть газ, свет, вода, канализация? Живем в доме постоянно, другого места жительства нет. Обращались в паспортный стол сельсовета — нам отказали.

 

Реєстрація («прописка») здійснюється в паспортних столах при МВС, а не при сільських радах. Зверніться з заявою про реєстрацію в житловому будинку за адресою, де ви проживаєте, і підтвердіть своє право власності. У випадку, якщо житло вказане не як житлове приміщення, а як нежитлове, Вам необхідно буде переводити його, звернувшись до відповідної ради за місцем знаходження будівлі з заявою про переведення будівлі до житлового фонду. Якщо Вам відмовлять, то зверніться через пошту рекомендованим листом з повідомленням.

А ВОТ ПЕНСИЯ — ЭТО СВЯТОЕ. ВЫНЬ ДА ПОЛОЖЬ!

Мой муж работает на шахте подземным электрослесарем. В апреле текущего года его подземный стаж составил 25 лет. Отделом кадров шахты были оформлены документы для перевода на пенсию и выданы на руки для предоставления в Пенсионный Фонд по месту жительства. Документы и заявление на пенсию у мужа отказались принять, т.к. предприятие на момент оформления имело задолженность в ПФ по уплате страховых взносов. Правомерны ли действия работников ПФ, и с какого момента должна начисляться пенсия — с момента наступления права на пенсию или с момента принятия заявления?

 

Действия сотрудников ПФ неправомерны, требуйте отказ и пишите жалобу на имя начальника данного ПФ, а также в вышестоящий ПФ, если не поможет — обращайтесь в суд. Что касается срока, то пенсия начисляется со дня обращения за получением пенсии (т.е. со дня подачи заявления), кроме отдельных случаев, установленных законом, когда пенсия назначается с более раннего срока (по возрасту, инвалидности, потере кормильца).

НЕНАВМИСНИЙ ОТРУЙНИК

Чи буде повар нести повну матеріальну відповідальність перед підприємством за приготування неякісної їжі, що потягло шлункові отруєння у одного чи великої кількості людей, наприклад, 15-20? Тобто підприємство здійснило витрати щодо оплати шкоди таким особам, і чи матиме воно можливість стягнення повної дійсної шкоди з працівника, з вини якого такі отруєння відбулись? Які статті при цьому застосовуються? Який суб`єкт злочину по КК України ст.227 (випуск, реалізація недоброякісної продукції), чи повар буде суб'єктом, чи ні?

 

Повар не відноситься до переліку посад, які несуть повну матеріальну відповідальність, а тому він відповідає в розмірі свого середньомісячного заробітку.

Виключення з цього правила становить:

1) між працівником і підприємством, установою, організацією, відповідно до статті 1351 цього Кодексу, укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної мате­ріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей;

2) майно та інші цінності були одержані працівником під звіт за разовою довіреністю або за іншими разовими документами;

3) шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку;

4) шкоди завдано працівником, який був у нетверезому стані;

5) шкоди завдано недостачею, умисним знищенням або умисним зіпсуттям матеріа­лів, напівфабрикатів, виробів (продукції), в тому числі при їх виготовленні, а також інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих підприєм­ством, установою, організацією працівникові в користування;

6) відповідно до законодавства, на працівника покладено повну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків;

7) шкоди завдано не при виконанні трудових обов'язків;

8) службова особа винна в незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу;

9) керівник підприємства, установи, орга­нізації всіх форм власності, винний у несвоєчасній виплаті заробітної плати понад один місяць, що призвело до виплати компенсацій за порушення строків її виплати, і за умови, що Державний бюджет України та місцеві бюджети, юридичні особи державної форми власності не мають заборгованості перед цим підприємством.

Щодо кримінальної відповідальності, то, на мою думку, повар не може бути суб`єктом злочину, крім того, довести його вину у цій справі буде дуже-дуже складно.

«Юридичне бюро «Крижанiвський та партнери»

Поділитися: