Юридические консультации-2

29 серпня 2008 о 07:59 - 1268

…А ЖЕНА ПРИХОДИТЬ С НОЧЁВКОЙ ОТКАЗАЛАСЬ

Мой муж от меня ушел жить к другой девушке. У нас ребенок 2,9 лет, и муж постоянно забирает ее к себе ночевать. Мы официально не разведены. Что мне надо предпринять, чтобы запретить ему брать дочь к себе с ночёвкой?

 

До суду на розлучення, аліменти на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку і на утримання дитини до досягнення повноліття, а також встановлення режиму спілкування з дитиною та зафіксувати свідками факт проживання чоловіка з іншою жінкою для обмеження спілкування дитини з батьком, щоб усунути можливої психологічної травми.

ВАМ ПОМОГУТ ГРАМОТНЫЕ АДВОКАТ И… ФИЛОЛОГ

На решение местного суда, которое вступило в силу, подана апелляция. Спустя несколько дней после этого ответчиком было получено постановление об открытии исполнительного производства. Разве это законно? Как правильно приостановить исполнительное производство до вынесения судом апелляционной инстанции решения по существу спора?

 

По рішенню, що набрало законної сили, необхідно вносити клопотання до суду, куди Ви оскаржили рішення про зупинення виконання судового рішення до моменту вирішення справи по суті. Ухвалу (постанову по КАСУ) надаєте до Державної Виконавчої Служби для зупинення виконавчого провадження.

ВАШ РЕБЁНОК ТЕПЕРЬ БОГАТ И ОБЕСПЕЧЕН!

У меня вопрос по поводу пособия по уходу за ребенком до 3 лет. Я получала пособие до мая 2008 г. — 144 грн. Недавно узнала, что 9.07.07 было решение Конституционного Суда Украины 6-рп, которое постановило, что нормы Закона Украины «О государ. бюджете на 2007 год» ограничивают социальные права граждан и не соответствуют Конституции Украины. Вроде бы пособие до 3 лет должно быть не менее установленного законом прожиточного минимума для детей до 6 лет. На тот момент этот минимум составлял 463 грн. Действительно ли это так? Если да, то на какой закон или нормативный акт можно сослаться при написании заявления в собес для перерасчета пособия?

 

Так, в Закон України «Про допомогу сім'ям з дітьми», на підставі Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007, були внесені зміни, зокрема, що стосуються вашого питання, в Статтю 15 (допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень).

Також слід вважати на прикінцеві положення даного закону, зокрема ст. 3, де зазначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року — 50 відсотками, з 1 січня 2009 року — 75 відсотками, з 1 січня 2010 року — 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

«А КАГДА БРАЛ САМАКАТ ТАК НИ РУГАЛИ…» (ИЗ ПРОТОКОЛА)

Доброго дня! В мене таке запитання: мій знайомий взяв покататися машину свого знайомого, його зловила міліція і встановила штраф — 800 грн. Чи правомірно це? Водій нікого не збив і не травмував, машина також ціла.

 

Описану вами ситуацію можна кваліфікувати по ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення Керування транспортними засобами особами, які не мають права керування, або водіями, які не мають при собі чи не пред'явили для перевірки відповідних документів, зокрема: посвідчення водія, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право на керування чи розпорядження транспортним засобом, дорожнього (маршрутного) листа та документів на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях), талона про проходження державного технічного огляду, а у випадках, передбачених законодавством, страхового поліса про укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, — тягне за собою накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Можливо, працівники правоохоронних органів хочуть кваліфікувати це як Незаконне заволодіння транспортним засобом, відповідно до ст.289 Кримінального кодексу України ?

Зміст статті:

1. Незаконне заволодіння транспортним засобом — карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, — караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспорт­ним засобом із застосуванням насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.

П р и м і т к а.

1. Під незаконним заволодінням транспорт­ним засобом у цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

2. Відповідно до частини другої цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 185, 186, 187, 189-191, 262, 410 цього Кодексу.

3. Відповідно до частин другої і третьої цієї статті, матеріальна шкода визнається значною у разі заподіяння реальних збитків на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а великою — у разі заподіяння реальних збитків на суму понад двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Юридичне бюро «Крижанiвський та партнери»

Поділитися: