«Малі місцеві вибори»

24 червень 2016 о 08:36 - 1957

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Малі місцеві вибори»

Станом на 5 червня 2016 року 6.950 виборців із 17 сіл Апостолівської міської об’єднаної громади було внесено в списки виборців 9-ти виборчих дільниць для того, щоб вперше місцеві виборці обрали 8 старост своїх сіл. Нагадаю, що ці посади запроваджені в рамках Закону України про децентралізацію влади.

Всього було зареєстровано 18 кандидатів. Що цікаво, жоден із кандидатів на посаду старости не є представником політичної сили, всі вони самовисуванці.

В голосуванні прийняли участь 2.462 виборців, що становить 35 %. Найнижча явка 26 % була зафіксована на дільничній виборчій комісії № 120017 та №120025 (селище Жовте, с. Михайлівка), найвища – 50 % – на дільничній виборчій комісії №120030 (с. Перше Травня).

Офіційні результати газета «Лица» вже повідомляла, за винятком округу №6 (с. Широчани та с.Катеринівка), де було призначено повторне голосування.

19 червня поточного року вони обрали собі старосту, ним став Засульський В.В.

Аналізуючи хід підготовки та проведення цих виборів, хочеться зазначити слідуюче. Самою більшою несподіванкою для мене стало відверте бойкотування виборів старост місцевими організаціями політичних партій.

Згідно даних районного управління юстиції, на території нашого району зареєстровано 65 районних партійних організацій. Всі вони могли висувати своїх кандидатів на посаду сільських старост. Але жодна з них цього не зробила!

Повну байдужість до цього процесу проявили і наші місцеві ЗМІ.

Більше двох місяців тривав виборчий процес, але за цей час ні ТРК «Атлант», ні районна газета «Апостолівські новини» не видали ні єдиного сюжету, ні єдиного повідомлення про те, що у нас відбувається з виборами старост.

(Повідомлення про результати виборів в районній газеті «Апостолівські новини» – не в рахунок. За це повідомлення районна газета взяла з виборчої комісії гроші).

Не видно було також спостерігачів – представників громадських організацій «Опора», «КВУ», т.ін.

Але, якби там не було, вибори на території Апостолівської міської ради пройшли без порушень, всі члени дільничних виборчих комісій із своїми обов’язками справились добре.

Першим апостолівським старостам буде досить незвично, бо це зовсім новий інститут влади в Україні, і, безумовно, їм прийдеться вирішувати цілий ряд проблемних питань, в вирішенні яких я їм бажаю успіху.

С. Назаренко,
член Апостолівської міської виборчої комісії

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: