Послуга «Опломбування лічильника» як приклад маніпуляції водоканалівців

02 червень 2016 о 07:58 - 4005

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Послуга «Опломбування лічильника» як приклад маніпуляції водоканалівців
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Апостолівському міському голові Нігай Станіславу Карповичу

Звертаюсь до Вас за дорученням групи мешканців буд.№20 по вул. Набережній м. Апостолове з такого приводу. Пішов вже четвертий місяць з того часу, як ми звернулись до Вас з проханням захистити нас від неправомірних дій на той час КП Апостолівський ЖЕП (зараз – КП «Апостоловеводоканал), які полягали в тому, що комбінат комунальних підприємств переклав свої обов’язки по періодичній повірці водяних лічильників на нас.

Також було прохання припинити незаконні дії по нав’язуванню споживачу додаткової платної послуги під назвою «опломбування лічильника», за яку вони беруть 63 грн.

Звичайний менеджер середньої ланки вирішив би це питання максимум за одну добу. А ви, наділені всіма повноваженнями міського голови, давши присягу на вірність служіння своїм громадянам, фаховий магістр державного управління, мабуть, забули, що основні засади державного управління в Україні формуються на основі Конституції України та спрямовані на гарантування та захист законних інтересів громадян.

Бо як інакше пояснити той факт, що ні офіційне звернення до Вас з заявою, ні публікація з закликом до Вас в районній газеті «Апостолівські новини», ні особистий прийом, ні декілька інформаційних запитів, які мали за мету підштовхнути Вас до скорішого вирішення даного питання виявились марними?

Ви виявилися байдужим до того факту, що ціла категорія жителів міста (а це мешканці багатоповерхових будинків) вже 19 місяців фактично знаходяться поза правовим полем і не можуть реалізувати свої права, надані їм Постановою КМУ.

Навіть більше, Ви відверто стали на бік порушників Закону – поряд з комунальним підприємством. Це твердження не голослівне. Це підтверджуєте Ви особистим підписом під своєю відповіддю, яку я з величезним зусиллям витяг з Вас через 50 днів з дня подачі заяви.

Краще для Вас було б її не надавати. Бо почалося в цьому листі з відвертої брехні, а закінчилось з цинічною фальсифікацією Вами норм законодавства. Недостовірні дані (по-юридичному, брехня – по-народному) були в тому, що Ви стверджували, що «….виконком Апостолівської міської ради уважно розглянув Ваше звернення». Не було ніякого ні засідання, ні уважного розгляду»!

Але це «квіточки», а «ягодка» – в останньому абзаці відповіді. Не знайшовши законних аргументів для захисту своїх «протеже» з КП, Ви відверто не гребуєте фальсифікацією норм законодавства.

Ось цитата з Вашої відповіді – посилаючись на п.15 Постанови КМУ від 21.07.2005 №630, Ви пишете «….у разі не проходження засобом обліку міжповірочного інтервалу, засіб обліку вважається непридатним для вимірювання показників, а водокористування безобліковим, тому нарахування буде проводитися згідно з нормами споживання».

Знайомлю Вас з оригіналом тексту п.15: «У разі несправності засобів обліку води, що не підлягають усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормами споживання».

Це Ви самі таке придумали, чи Вам це хтось підсунув? Навіщо Ви таке робите?

А цьому пункту передує п.10, який говорить, що «Справляння плати за нормативами споживання за наявності засобів обліку без урахування їх показників не допускається. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку».

У мене залишився в архіві Ваш агітаційний буклет з жовтня 2015 року, в якому на той час кандидат на посаду міського голови Нігай С.К., окрім обіцянок вірою і правдою сприяти громаді, пише зокрема слідуюче: «-зміна системи надання житлово-комунальних послуг (водозабезпечення, водовідведення, вивіз сміття та його переробка)».

Ну, що ж напроти цього пункту передвиборчої агітації Ви сміливо можете ставити відмітку «виконано». Система змінена, закони України в цій сфері на території м.Апостолове не діють, в діють «понятія», встановлені Нігаєм С.К. та Яблоновським В.Ю.

Не знайшовши Вашої підтримки, ми змушені були звернутися до голови постійної комісії з питань прав людини та законності при міській раді Мудрого О.О.

Комісія розглянула наше звернення і винесла його на чергову сесію 26 травня поточного року. Я, правда, надіявся на повноцінний розгляд нашого питання, але взамін зміг лише отримати 5 хвилин для виступу.

Але і цього часу мені не дали використати повністю. Коли я перейшов до критики дій міського голови, він став мене перебивати, заважав довести до депутатів свою позицію. А коли депутат Здор В.М. вигукнув «Закінчуй! У нас не має часу!», я зрозумівши, що і тут підтримки не отримаю, покинув залу засідань.

Саме через це і з’явився цей лист. Може, в такий спосіб ми примусимо міського голову повернутися лицем до проблем громади?

Зі своєї сторони, ми звернулися за поміччю до Антимонопольного комітету України та Уповноваженого ВР з прав людини, бо вже годі терпіти таке безвідповідальне відношення до своїх обов’язків з боку міського голови Нігая С.К. та керівника КП Яблоновського В.Ю.

Коли я на сесії чекав своєї черги на виступ, переді мною виступала з депутатським запитом директор Будинку Культури Штефан В.Г., яка просила раду виділити кошти на ліквідацію аварійної ситуації зі сценою Будинку Культури. Я знаю, як можливо допомогти в фінансуванні цих робіт.

01 червня 2016 року буде ювілей. Рівно 5 років тому Кабінет міністрів України своєю Постановою №869 скасував положення про різні тарифи на водопостачання та водовідведення для різних груп споживачів.

Але ж ми пам’ятаємо, що наш КП працює за «зміненою системою». По такій же «системі» вони працювали і при попередньому виконкомі, і тому на протязі п’яти років продовжують брати з бюджетних організацій міста на 15% більше, ніж треба. По моїм приблизним оцінкам, по такій схемі завдано збитків бюджетним установам міста на суму близько 320-370 тис.грн. Точну суму повинні назвати фахівці. Я таких знаю, це Держаудитслужба. Саме туди я і направив відповідне звернення. Сподіваюсь, що ці кошти будуть повернуті бюджету, підуть на ремонт Будинку Культури.

Там же, на сесії, я почув новину проте, що наш місцевий підприємець Оса А.П. заснував «Гільдію підприємців». Я маю до них пропозицію.

Андрію Петровичу! Чи не бажає Ваша новостворена «Гільдія підприємців» також долучитися до благородної справи в фінансовій допомозі по ремонту сцени Будинку Культури?

Я маю на увазі слідуюче. По такій схемі, яка описана вище, з юридичних осіб та ФОП на протязі п’яти років наше комунальне підприємство брало завищену на 50% плату за водопостачання та водовідведення. Нанесені таким чином збитки можуть бути пораховані в ваших бухгалтеріях з точністю до копійки. Подавайте на КП позовні заяви на відшкодування, а відшкодовані суми перерахуйте на ремонт Будинку Культури.

І наостанок. Я вдячний газеті «Лица» за надану можливість опублікувати цю статтю. Зізнаюсь, що попервах я планував розмістити її в нашій місцевій газеті «Апостолівські новини», але редактор газети Михальченко В.В. категорично відмовилася надрукувати дану статтю, мотивуючи це тим, що вона не хоче зв’язуватись з цими людьми, чиї прізвища в ній згадуються. Ну, що ж, це її вибір.

Дійсно, набагато комфортніше себе почуваєш, коли в кращих традиціях радянської журналістики (саме в такому стилі і виходить більшість номерів районної газети) друкуєш офіційні матеріали, за рахунок газети рекламуєш діяльність обласного депутата та її бізнес, публікуєш рецепти бананового квасу.

Про міського голову? Будь-ласка: на велосипеді з прапором, або з лопатою під час садіння дерев. А критикувати його, та ви що!

Трагікомізм її позиції полягає ще і в тому, що, як вона мені розповідала, в лютому місяці 2016 року вона сама стала жертвою аферистів з КП «Апостоловеводоканал».

Замість того, щоб виконати повірку за свій рахунок, підприємство примусило її замінити цілком справний лічильник на новий, а потім ще й зідрали з неї 63 гривні за «опломбування». А зараз вона про це боїться і згадувати…

За дорученням групи мешканців буд.№20
по вул. Набережній м.Апостолове,
С. Назаренко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: