У Чумаках свої закони!

24 травня 2016 о 13:44 - 3035

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У Чумаках свої закони!

6 листопада 2015 року в Чумаківській сільській раді відбулася 1 сесія VII скликання, яку відкрила голова Чумаківської СВК (сільської виборчої комісії – ред.Охріменко Ганна Павлівна. Об’явили підсумки за результатами голосування до місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, згідно яких головою сільради обрано Стець Валентину Іванівну, та по голосуванню на 14-­ти округах депутатів сільради.

Пройшло три засідання сесій Чумаківської сільради. Засідання 3-­ї сесії VII скликання відбулося 25 грудня 2015 року, а 28 грудня депутати сільради Таран Г.І. та Щербина В.О. отримали загадкове пові­домлення (без дати), що 28 грудня 2015 року о 15 годині відбудеться засідання Чумаківської  СВК по розгляду скарги виборця Кравченко Володимира Геннадійовича.

Яким чином заява виборця Кравченко В.Г. стосується Тарана Г.І. та Щербину В.О. – не відомо.

На призначену годину ми, депутати сільради Таран Г.І. та Щербина В.Г., прибули в комісію, яка уже розпочала роботу, де повним ходом господарював новоспечений член виборчої комісії Саркісов Артур, статус якого в сільраді не відомий. Чи то юрист сільради, чи то радник Стець В.І., чи то просто «смотрящий» – біс його знає.

Голова комісії Охріменко Г.П. попередила, щоб ми, Таран Г.І. та Щербина В.Г., вийшли з приміщення – нас будуть викликати по одному.

Коли ми спробували пояснити, що, як депутати сільради, маємо право бути присутніми… Та тут новоспечений член комісії Саркісов А., якого Бог силою не обділив, схопив нас за барки і буквально викинув за двері, продемонструвавши членам комісії, як треба поводитися з депутатами сільради, і попередивши нас, що це в наших інтересах.

29 грудня ми отримали постанову Чумаківської  СВК №79 про позбавлення нас депутатства.

31 грудня 2015 року я звернувся з позовною заявою до районного суду на протиправні дії комісії Чумаківської  СВК.

Суд 05.01.16р. постановив: дії комісії визнати протиправними і постанову №79 від 28.12.15 скасувати:

«Визнати протиправною та скасувати постанову №79 Чумаківської сільської виборчої комісії від 28 грудня 2015 року про визнання ОСОБА_1 (Тарана Г.І. – ред.) таким, що відмовився від мандату депутата Чумаківської сільської ради.

У задоволенні позову у частинізобов’язанняЧумаківської сільської виборчої комісії не перешкоджати ОСОБА_1 виконувати його обов’язки депутата, відмовити.

Судові витрати віднести за рахунок Державного бюд­жету України».

Та 7 січня на дошці об’яв в с. Зоря я побачив вивішену постанову Чумаківської СВК №80 від 06.02.2016 про призначення виборів 06.03.16 по округах №13, 14.

Спочатку я думав, що сплю.

Ущипнув себе. Ні, не сон. На думку прийшла стаття №6 Конс­титуції України: «Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову».

Що ж виходить? Судова влада «Ім’ям України» виносить постанову, яку Чумаківська СВК і за вухом не веде?

Сфальсифікована постанова виборчої комісії №79 стала «законом» для голови сільради Стець В.І. Депутатів сільради Тарана Г.І. та Щербину В.О. не було допущено на засідання V сесії VII скликання, на якому головувала Стець В.І.

Так ось звідки вітер віє! Депутати сільради Таран Г. та Щербина В. не влаштовують голову сільради!

На засіданнях сесій затверд­жується рішення голови сільради Стець В.І., прийняті в міжсесійний період, без оголошення будь­-якої інформації про дані рішення. Я спілкувався з депутатами минулих скликань, які підтвердили, що такі рішення – без оголошення – затверджувалися на сесіях постійно. Виходить, що депутати голосують за кота в мішку! А це значить, що голова сільради Стець В.І. дев’ять років діє безконтрольно.

Як депутат сільради, я звернувся до Валентини Іванівни з запитом надати протоколи I та II засідання сесій VII скликання, та до цього часу відповіді не отримав. Значить, є що приховувати. Чи не тут «собака зарита»?

А ми голосуємо…

Григорій Таран

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: