Антикорупційне окозамилювання на «Межигір’ї-2»

11 серпня 2015 о 15:18 - 2754

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Антикорупційне окозамилювання на «Межигір’ї-2»

Всі, від Америки-Європи, АП-Кабміну і аж до сільради, дискутують, застерігають, звітують і успішно борються з головним ворогом сьогодення України – Її Величністю Корупцією.

Але цей непереможний монстр лише видозмінюється і, як «Чужой», чудово вмонтовується і функціонує у кожній наступній політсистемі і владі.

Трудовому люду вже приїлись пустопорожні бенефіси нардепів-артистів на всіляких телевиставах. Люди, чортихаючись вголос і пошепки матюкаючись, йдуть до райадміністрацій, судів, земресурсів і знов несуть зелених «франклінів».

Хочемо привести ще один приклад чи то безпорадності й недолугості, чи то саботажу й вмотивованості різних гілок і поверхів влади, різновидів правоохоронних органів і судів щодо  облаштування «Межигір’я-2».

ЦИТАТА

«В Подгороднем строится еще одно чиновничье «Межигорье». Заказчиком проектов стоимостью более 5 миллионов гривен якобы является 83-летний пенсионер.

Об этом корреспонденту «Лиц» сообщил проинформированный источник в Подгороднянском городском совете. По его информации, именно для строительства домов чиновников изменили русло речки Кильчень, засыпав в опреде­ленном месте землей. Кроме того, в некоторых местах производили углубления, тем самым отводя воду от будущих участков чиновников. … Освоено свыше 2 млн гривен бюджетных средств.

Представители общественных организаций, а также местные жители не­однократно обращались с жалобами на факт изменения русла Кильчени, что, по данным биологов, может привести к гибели рыбы, сотен уток, ондатр и черепах, живущих здесь. Но на данный момент все жалобы, коллективные обращения, в том числе запросы депутатов Верховной Рады, не повлияли на планы чиновников.

Ниже публикуем список чиновников, получивших участки в Подгороднем, недалеко от заказника. Что интересно, некоторые из них ответственны за предо­ставление разрешения на перекрытие русла реки:

– Владимир Швайковский – начальник Областного управления водного хозяйства, умер 24.03.10, госакт получил 29.03.10 (ЯН 482044);

– Валентина Капука – жена Капу­ки Виктора Андреевича, руководителя АО «Днепроводстрой», госакт 29.03.10. (ЯН 482043);

– Александр Билинский – начальник ПМК «Днепрострой»;

– Виктор Чуб – замначальника Управления внутренней безопасности Днепропетровского УМВД.

– Ирина Гринюк – жена директора «Днепрогидроводхоза» Владимира Гринюка;

– Мочалкова Татьяна Григорьевна – гражданская жена заместителя председателя Подгороднянского городского совета В. Кошеля».

А нещодавно ми віддали це ОСОБИСТО в руки:

«Голові Дніпропетровської ОДА

Резніченку В.М.

Шановний Валентине Михайловичу!

Суспільного розголосу вже на всеукраїнському рівні набуває земельний скандал «Межигірיя-2» в м. Підгородне, де відбувається знищення заказника, незаконна забудова й утворення стихійного звалища. Відведення можновладцям м. Дніпропетровська земельних ділянок відбулось прямо на водному дзеркалі. Погодження видавались на підставну 84-річну особу Мамченка М.М. Прорабом рейдерського кооперативу є колишній депутат Підгородненської міськради і керівник БЮТу, а нині – активіст «Самопомочі» Гайдук М.П, який організував платне звалище, самовільно будує тут дороги.

Будучи посередником законспірованого організованого злочинного угрупування (ОЗУ), куди входять представники прокуратури, СБУ, ОБЕПу, УБОЗу та влади, він виставив на продаж 50 земельних ділянок (по $50 тис.) на загальну суму $2,5 млн.

Близько 50 мільйонів бюджетних коштів були використані не на благоустрій міста, а на елітне поселення корупціонерів «Царське село», як вони його називають.

Завезено тисячі вантажівок сміття, були спроби прокласти дорогу прямо через оселі громадян, зруйнувати паркани, обмежити проїзд, лунали погрози.

Афера полягає ще й в тому, що більшість цих ділянок взагалі непридатні для будівництва, бо знаходяться на старому руслі р.Кільчені, засипані сміттям та притрушені землею й чекають на довірливих громадян.

Всі, хто не хоче втратити погони й посаду, мають добровільно повернути земельні ділянки громаді – для рекультивації та повернення в заказник, а придатні для будівництва – надати учасникам АТО.

Просимо Вас взяти під особистий контроль боротьбу зі злочинним угрупуванням корупціонерів та правоохоронців й сприяти у наступному:

1. Відкрити кримінальні впровадження за фактами знищення 20 га заказника, відкриття стихійного звалища, незаконного будівництва доріг, порушення норм природоохоронної зони, розкрадання бюджету, використання службового становища.

2. Підгороднянській міській раді – скасувати рішення щодо виділення даних земельних ділянок та стати позивачем у суді з метою їх повернення територіальній громаді, зокрема, учасникам та дітям загиб­лих воїнів АТО…».

19 червня була резолюція голови ОДА: всім службам провести перевірку. Але…

Ми зловили на гарячому і зафіксували факт не тільки вивантаження сміття в заказнику, а й незаконного будівництва дороги. Та коли заарештували вантажівку, нас разом з правоохоронцями намагався заблокувати власник будівельної бази «У нас все є» в м. Підгородному Олександр Рафікович Ке­римов, який «випадково приїхав сюди постояти в тіньку й розвернутись бусиком».

Він – економив, а Гайдук М.П. (прораб ОЗУ) – заробляв на вивезенні сміття на офіційне звалище, – економив десь 500 грн. на кожній вантажівці, а їх було десятки.

Пішли блатні дзвінки, перемовини. Згадались 90-ті… Але ми вантажівку доправили в Дніпропетровський РВВС.

11 липня правопорушники знову відсипали дорогу, цинічно насміхалися над всім Дніпропетровським РВВС і відверто погрожували при свідках.

13 липня Громадський сектор на прес-конференції в «Днепр Пост» офіційно звернувся до начальника ГУМВС в області Іго­ря Репешка, щоб він допоміг у відкритті кримінального впровадження начальнику Дніпропетровського РВВС Олександру Чіпцю і прискорив його відкриття начальником слідства Ігорем Маслаком – за фактами знищення 20 га заказника, відкриття стихійного звалища, незаконного будівництва доріг, порушення норм природоохоронної зони, розкрадання бюджету тощо.

Також я був двічі у прокурора Дніпропетровського району Сергія Борисова, у якого ця справа, начебто, на контролі.

Давно не користуюсь ненормативною лексикою, але хочеться заволати: «Де в Бога душу мать всі?! Чому так і не розкрите, скоєне за розголос про отруєння гексахлорбензолом з теплообмінників, цинічне вбивство битками еколога-активіста Володимира Гончаренка в серпні 2012-го? Хто зламав щелепу активісту Віктору Жиху, який знімав незаконний видобуток піску в липні 2015-го? На кой ляд нам стільки бездіяльних, нестелепних, продажних борців із корупцією? Де віддані присязі правоохоронці, не говорячи про десятки антикорупційних і екологічних ГО, які «воюють» виключно на прес-конференціях?

Чому «правосеки» змагаються із корупціонерами в Мукачеві аж за 1.800 км від Дніпра, але не можуть здолати 0,5 км(!) від Підгороднянського блокпосту до «Межигір’я-2»? Чому земляк і колишній нардеп, а нині голов­ний соціаліст Іван Ступак (екс-регіонал та екс-нардеп, Іван Іванович Ступак зайняв нещодавно посаду голови Дніпропетровсь­кої обласної організації партії «Українська політична партія «Соціа­лісти» – ред.) і не дає відкоша злодіям у себе під носом, на рідній Кільчені?

Чому до хрипоти сперечаємось за перенайменування всього, а мовчимо – за надання житла, землі, соціальних гарантій, списання кредитів для тих, хто поліг чи скалічений в АТО? Чому в тому ж Підгородньому немає вулиці Андрія Савчука і земельного наділу для його доньки-сироти ?

Навпаки, здається – крига скресла: після погроз фізичної розправи на мою адресу, надійшла заява до Дніпропетровського РВВС, і він збирає матеріал на відкриття кримінального впровадження на …мене. Заявник – представник ОЗУ Світлана… Режим збороли, а справа Януковича живе й перемагає?!

З повагою, голова ГО «Земля і Воля»

Костянтин Писаревський

P.S. 27 липня вдруге провели громадський арешт: не зважаючи на погрози, стали під колеса КАМАЗу і разом з міліціянтами доставили вантажівку у Дніпропетровський РВВС. Як стало відомо, координатор ОЗУ – депутат Підгородненської міськради, колишній ОБЕЗівець Володимир Шатов наполегливо намагається «протягти» через сесію узаконення будівництва дороги корупціонерів «по головах» людей, та депутати і громада – ­проти!

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: