Туристичний «десант» з департаменту культури на мальовничих Токівських теренах (ФОТО)

04 серпня 2015 о 14:44 - 1898

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Туристичний «десант» з департаменту культури на мальовничих Токівських теренах (ФОТО)

Мала батьківщина – це місце, де людина народилася і виросла, вона має для кожного з нас величезне значення. Це земля батьків і дідів, з якої зроблені перші кроки, де сказано перші слова, яка назавжди залишиться порогом, від якого йде відлік усіх понять, відкриттів і добрих справ. Ми живемо, розвиваємося, залишаємо нащадків та часточку душі в своїм ріднім краї. Ми гордимося своєю стороною і прославляємо її.

Кожній людині в Апостолівському районі відомі заповідні місця в Токівському – Мальовничий каньйон на річці Кам’янка та водоспад в Токівських гранітах. Слава про них поширюється Україною: побували тут численні екскурсії з району та з прилеглих територій – Орджонікідзе, Кривого Рогу, Нікополя. Байкери з усієї України уже традиційно проводять свої зустрічі на Токівському водоспаді.

31 липня помилуватися краєвидами Токівського завітала  і делегація з департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпроперовської облдержадміністрації на чолі з директором – Першиною Наталією Геннадіївною. На кордоні Апостолівського району зустрічали гостей голова Апостолівської райдержадміністрації О.В.Харченко, голова Токівської сільської ради В.В.Мартян, т.в.о. начальника відділу культури Л.Л.Федоріна, краєзнавець, завідуючий Кам’янським сільським Будинком культури М.П.Висоцький та підприємець Ю.І.Сергійчук.

Перша зупинка відбулася біля пам’ятного знаку П.Калнишевському, де знаходився останній старий козачий зимівник, а зараз працюють археологи з Дніпропетровського історичного музею імені Дмитра Яворницького. Дуже цікаво пройшла зустріч з археологами на чолі з кандидатом історичних наук, завідуючим відділом археології Дніпроперовського історичного музею ім.Д.Яворницького Олександром Старіком. Олександр повідав, що саме місце знакове і тут можна вивчати історію не тільки козацької доби, а й історію різних тисячоліть, про що свідчать унікальні знахідки, знайдені археологами.

З трепетом у душі розглядали присутні кремнієві наконечники на стріли, прикрасу та  старовинну амфору з печаткою, на якій проступає напис. По версії О.Старіка знахідки належать грецькій колонії, яка існувала близько 6 тис. років тому. Під час розкопок знайдено вівтар, викладений з каміння, ймовірно, Богу Арісу. Каміння вівтаря складене пірамідою, під плитою якого знайшли череп ягняти. По версії археологів – це була культова споруда, де відбувалося ритуальне жертвоприношення.

Як і личить гостинним господарям, гостей запросили до корчми, відвідати українських страв. Але корчма виявилася не простою. Її власник – Ю.І.Сергійчук виріс в Токівському з великою любов’ю до своєї землі. З самого юного віку мріяв Юрій Ісакович, щоб могутня краса каньйону і стрімкого водоспаду славила його малу батьківщину на всю Україну і навіть на весь світ! Але й сам не сидів, склавши руки. Ним був розроблений туристичний проект, який би допоміг зробити з Токівського туристичну перлину Дніпропетровщини.

Юрій Ісакович не став чекати обіцяні кошти, а сам почав втілювати проект в життя. Він перебудував підходяще приміщення під музей-корчму, де можна не тільки перекусити, а й подивитися археологічні знахідки козацької доби, які знайшли на території старого козацького зимівника у 2012 році. Корчма оформлена під українську хату, з розписами на стінах, сільською атрибутикою та  має продовження в затишному дворі з фонтаном, де також зібрані історичні знахідки. Підтримали земляка  і місцеві жителі, бо несуть в музей, що на громадських засадах, всі археологічні знахідки, які дарує їм земля.

Мальовничий каньйон на р.Кам’янка в Токівських гранітах, зустрів гостей тріумфом та величчю матінки-природи. Кам’яні береги та схили затамували подих  наших відвідувачів. Величаву картину завершила родина лебедів, яка вивела  на  прогулянку по річці своїх пташенят. 

Далі туристичний «десант» побував на Київському гранітному кар’єрі, про який люб’язно та з гордістю  розповів директор – В.Л.Голубниченко. На об’єкті  поспостерігали за видобутком граніту та побачили кар’єр в розрізі. Наш граніт і досі користується великою популярністю за кордоном, тому кар’єр не зупиняється ні на день.

І, звичайно ж,  в літню спеку гостей більш за все вабив до себе водоспад. Він відкрився в своїй величі, потужності та стрімкості. Прекрасний краєвид водоспаду навіки полонив присутніх своєю надзвичайністю.

Подорож закінчилась. Наталія Геннадіївна від імені всієї делегації подякувала за  гостинність і відмітила, що найбільша цінність України – це люди, що так люблять свою землю та бажають її процвітання. На згадку про Апостолівський район гостям були вручені буклети «Туристична Апостолівщина запрошує» та головний подарунок-оберіг – лялька-мотанка, яка виготовлена народною майстринею України Т.А.Павлюченко.

Апостолівщина і надалі запрошує гостей на мальовничі Токівські терена та закликає не їхати далеко на екскурсії та походи. Озерніться навкруги і ви побачите – в якій красі ви живете!

Л.Федоріна

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: