Семен Антонець: «…Поставте на перше місце людину – тоді у нас буде органічне землеробство, і процвітаюча здорова держава»

31 жовтня 2014 о 12:46 - 4406
Семен Антонець: «…Поставте на перше місце людину – тоді у нас буде органічне землеробство, і процвітаюча здорова держава»

30 жовтня в селі Михайлики Шишацького району Полтавської області на території приватного підприємства «Агроекологія» відбулася виїзна конференція на тему «Сталий розвиток Україні: багаторічний успішний приклад органічного землеробства як модель розбудови агросфери».

У семінарі брали участь науковці, викладачі та видатні знавці в сфері органічного землеробства, зокрема засновник і керівник ПП «Агроекологія» Семен Антонець, Олена Овчиннікова, Олександр Тараріко, Павло Писаренко, Віктор Самородов, Олена Байрак. Основною темою конференції постало питання виконання Україною трьох конвенцій розроблених у Ріо на Конференції ООН с навколишнього середовища і розвитку.

Як зазначила Олена Овчиннікова: «Це, по-перше, конвенція з біологічного різноманіття, по-друге, конвенція про зміну клімату, по-третє, конвенція про боротьбу з опустелюванням». Для цього Україна має виконати дії, які складаються з трьох компонентів:

  1. Інтеграція положень Конвенцій Ріо до національної Стратегії сталого розвитку.
  2. Розбудова інституційного та технічного потенціалу.
  3. Інформаційна та просвітницька робота для розширення розуміння корисності Конвенцій Ріо для процесів соціально-економічного розвитку.

Для того щоб продемонструвати їх виконання і була запланована виїзна конференція на територію ПП «Агроекологія».

Ще до того як в Україні почали використовувати термін органічні продукти на її теренах вже існувало їх виробництво під керівництвом ПП «Агроекології».  Зараз це господарство знаходиться на 8тис. га. Це – найбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства. Понад три десятиліття тому тут повністю відмовилися від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, що дозволяло отримувати високоякісну екологічно чисту продукцію.

Тепер підприємство має розвинуте рослинництво і високопродуктивне молочне стадо. На полях «Агроекології» отримують високі урожаї озимої пшениці, гречки, вівса, ячменю, соняшнику, кукурудзи, із зерна яких виробляють крупи та борошно. Тваринництво повністю забезпечене екологічно чистими кормами власного виробництва. Підприємство сертифіковане як виробник молока для дитячого харчування, а також атестоване як племінний завод з розведення української червоно-рябої молочної породи ВРХ.

Під час оглядової екскурсії по підприємству «Агроекологія», були показані поля, на яких вирощуються органічні зернові культури, ферма, де утримують понад тисячу голів червоно-рябої молочної та м’ясної абердин-ангуської порід, а також ландшафтний заповідник «Короленкова дача».

Поділитися: