Віталій Купрій: «Жити по-новому!» Кандидат в народні депутати від Блоку Петра Порошенка

22 жовтня 2014 о 14:04 - 4034
Віталій Купрій: «Жити по-новому!» Кандидат в народні депутати від  Блоку Петра Порошенка

За місяць виборчої кампанії на зустрічах з вами я почув про багато проблем, які потребують негайного вирішення. Зі свого боку, навіть не маючи повноважень народного депутата, я вже допомагаю людям в цих питаннях. Але проаналізувавши стан речей, я дійшов до висновку, що в першу чергу нам треба створити систему державного управління, за якої права людини не були б пустим звуком.

Деякий час я жив і навчався в цивілізованих демократичних країнах. Зі свого власного досвіду я знаю, що там перед законом всі рівні, діє принцип верховенства права, існує невідворотність покарання за вчинений злочин. З іншого боку держава максимально сприяє громадянам у ведені власної справи, ніхто не вимагає хабарі, ліберальне податкове законодавство сприяє створенню робочих місць, наповненню бюджету, що забезпечує високій рівень заробітних плат та пенсій. Людина відчуває себе захищеною, знає де шукати правду і хто допоможе їй встановити справедливість. І останньою інстанцією в цьому є суд. Якщо закон порушив чиновник любого рівня, то в правовій державі людина може звернутись до неупередженого і справедливого суду і добитись відновлення свого права разом з притягненням винного до відповідальності.

У якості народного депутата я планую подати низку законопроектів, які відновили б довіру людей до суду, і забезпечили належне функціонування судової гілки влади. Треба надати громаді право впливати на призначення судді, а також право відкликати з посади суддю, якому немає довіри. Це саме стосується і прокурора, начальника міліції, депутата, тощо. На сьогодні люди фактично усунуті від можливості впливу на рішення державної влади, що є неприпустимим.

Вкрай необхідно оновити правоохоронну систему в цілому.  Прокурорами повинні стати нові люди, правозахисники, фахові адвокати, які не були до цього в прокуратурі взагалі. Теж саме треба зробити і з міліцією. Ну не може змінитись система, якщо на керівні посади в ній призначаються вихідці з неї ж самої! Тільки тоді у нас буде шанс щось змінити. Ось один з прикладів. На зустрічах з мешканцями багатоповерхівок АНД району до мене звертались люди зі скаргою на те, що в їх будинках не працюють ліфти.  Злочинці вкрали кабелі та двигуни. Я знайшов можливість відновити роботу більшості з цих ліфтів. Але виникає питання, чому бездіє міліція? Мені відомо, що банда викрадачів складається з колишніх працівників ліфтового господарства. При цьому кримінальні справи або не розслідуються, або не порушуються взагалі. Може злочинці просто діляться награбованим з міліцією і все їх влаштовує?

Не працює якісно ЖЕК? В цивілізованій країні функціонує справжня служба захисту справ споживачів (а не така як у нас). Ти звертаєшся зі скаргою на неякісні послуги, одразу тобі і юриста в допомогу безкоштовно дадуть, і позов до суду оформлять, і ще й супроводжувати процес будуть. А у нас жодної допомоги від такого органу не дочекаєшся. Я планую внести зміни до законодавства для того, щоб споживачам надавалась безкоштовна юридична допомога в повному обсязі. Поки цього немає, я був змушений знайти підрядну організацію, яка замість ЖЕКу за свої кошти почала виконувати ремонті роботи в багатоповерхівках. Але куди тоді діваються кошти квартплати? Я виступаю за те, щоб на законодавчому рівні дати можливість людям самим визначити чи потрібен їм ЖЕК взагалі.

Окремим питанням є захист прав людей на селі. В селах Горьківське, Шевченко та інших за допомогою все тої ж корумпованої судової системи держава цинічно відібрала у селян землю. Судом встановлено заборону на розпаювання земель колишніх радгоспів, які насильно в середині 90-х років було передано сумнозвісній агрофірмі «Наукова». Наразі існує два рішення суду, які суперечать одне одному і видані у проміжок часу в один місяць. Я вивчив матеріали справи і направив в Генеральну прокуратуру заяву про вказаний злочин і буду далі добиватись справедливості для селян. Але треба негайно внести зміни до законодавства, які б не дозволили існування суперечливих судових рішень, впровадити так зване «прецедентне право». Тоді у нас в Україні зникнуть рейдерські захоплення і суддівське свавілля.

Взагалі бюджетне фінансування потреб села вкрай низьке. Тому я повністю підтримую ініціативу Петра Порошенка про децентралізацію влади, залишення на місцях більше податків, скасування районних і обласних держадміністрацій і формування на базі відповідних рад виконавчих комітетів. На сьогодні всі ми бачимо існування ганебної ситуації, коли місцеві ради не можуть скористатись коштами власного бюджету. Я вважаю, що треба надати місцевим громадам право самим обирати в установі якого банку вони будуть тримати кошти свого бюджету і відійти від практики єдиного казначейського рахунку.

Окремим питанням, яке я б хотів вирішити на селі – це надати можливість фермерам продавати свій майбутній врожай на міжнародних біржах без посередників по ринковій ціні. Уявіть собі, як би почав розвиватись агробізнес, якщо б не потрібно було брати кредити, платити відсотки, віддавати майно в борг, тощо. Виробник отримував би на початку року кошти у вільноконвертованій валюті для закупівлі пального, добрив, а восени розраховувався своїм врожаєм.

Взагалі я бачу попереду нас всіх неоране поле державного будівництва. Маючи вищу освіту у сфері права, економіки, управління і політики я готовий у якості народного депутата прикласти максимум зусиль для розбудови сучасної квітучої європейської країни. В наступну неділю вибір за вами, шановні виборці. Приходьте на дільниці, голосуйте і обирайте нову Україну! 

Передвиборна агітація

Поділитися: