ВІТАЛІЙ КУПРІЙ: «Збудувати державу, яка поважатиме своїх громадян»

15 жовтня 2014 о 13:10 - 4995

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


ВІТАЛІЙ КУПРІЙ: «Збудувати державу, яка поважатиме своїх громадян»

Купрій Віталій Миколайович народився в 1973 році в м. Дніпродзержинськ у звичайній родині, корені якої походять з Петриківського району Дніпропетровської області. Рід Віталія пішов від відомого козацька на прізвище Клешня, його нащадки зараз проживають в селах Клешнівка, Іванівка, Ульянівка та інших.

Батьки Віталія деякий час жили та працювали в місті на металургійному комбінаті. Батько Микола – слюсарем, мати Степанія – кранівницею. У 80-х роках батьки повернулись у село, де і проживають зараз. В селі Єлизаветівка родина Віталія збудувала хату та почала займатись вирощуванням в парниках помідорів, огірків, капусти. Віталій зі шкільного віку допомагав батькам працювати на землі, навчився будівельної справи, тому знає, що таке важка праця.

У 1990 р. Віталій Купрій закінчив СШ №29 м. Дніпродзержинська зі срібною медаллю. Під час навчання він неодноразово вигравав шкільні олімпіади з математики, фізики, хімії. Також Віталій активно займався спортом. Його пам’ятають як переможця молодіжних змагань з греблі на байдарці та пауерліфтингу (досяг рівня кандидата в майстри з цього виду спорту).

Віталій одружений на коханій жінці Ірині, з якою вони разом виховують трьох дітей. Старший Максим наразі служить в батальйоні територіальної оборони «Січеслав». Донька Катерина закінчує навчання в школі та готується вступати до університету. Меншому синочку Остапику недавно виповнилось 3 роки. Він радує батьків своєю невичерпною енергією.

З 1990 по 1995 рік Віталій Купрій жив та навчався в м. Дніпропетровську в Державному університеті на кафедрі «Фінанси та кредит», отримав спеціальність «економіст». В університеті він закінчив військову кафедру, зараз є старшимлейтенантом запасу збройних сил України, знаходиться в резерві територіальної оборони (командир мотострілкового взводу).

З 90-х років і до теперішнього часу Віталій займався підприємницькою діяльністю у сфері будівництва, сільського господарства, торгівлі та реклами. Наразі Віталій Купрій – представник середнього класу суспільства, практикуючий юрист і правозахисник.

У 2001-2003 роках Віталій навчався в Австралії в школі бізнесу університету ім. Макворі, де і отримав фах управлінця вищого рівня (MBA), має рекомендації від професорського складу. Життя в демократичній і розвинутій країні показало Віталію, як має піклуватись держава про права людей, який повинен бути рівень їх життя, як просто відкрити та вести власну справу, тощо.

Після подій Майдану 2004 року Віталій вирішив взяти активну участь в розбудові української держави і присвятив частину свого часу, енергії та коштів веденню громадської роботи. Він отримав фах юриста і з 2007 року до теперішнього часу є головою правління громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка», яка допомагає громадянам захищати їхні права та інтереси. Ця організація наразі вирішила поширити свою діяльність на всю Дніпропетровську область. Тепер вона називається «Захисник Дніпропетровщини».

В 2010 році Віталій став депутатом Дніпродзержинської міської ради та розпочав активну боротьбу з корупцією. Ним виявлені численні факти розкрадання бюджетних коштів, земельного дерибану, забруднення навколишньої природи, піднята проблема надання неякісних житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів. По всіх фактах порушення прав людей правозахисник звертався до правоохоронних органів, вищих посадових осіб держави, судів.

За свою активну громадську позицію та безкомпромісну боротьбу з корупцією влада двічі організовувала замахи на життя Віталія Купрія. За правління Януковича Віталію були нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості (переломи, струс мозку), але за підтримки близьких людей він одужував та продовжував виконувати свою справу. За змовою з корумпованими суддями Партія регіонів неодноразово арештовувала все майно правозахисника. А за намір масово розклеїти плакати бабці з котом «Взнала, що внук проголосував за регіони, переписала хату на кота», влада за одну ніч кримінальним шляхом викрала всі 15 рекламних конструкцій (бігбордів), які належали Купрію. Його друзі були арештовані по сфабрикованій справі за хуліганство, а сам Віталій деякий час був змушений жити за кордоном.

Проте Віталій Купрій не здався і, після побиття режимом Януковича студентів, одним із перших поїхав на Майдан, де з грудня 2013 року по лютий 2014 року очолював юридичну службу Революційної комендатури у Київській міськдержадміністрації, був черговим комендантом від ВО «Свобода». Віталій – єдиний юрист в Україні, який не злякався Януковича, і за мандатом Майдану подав до суду позов з вимогою притягнути його до відповідальності за злочини проти власного народу.

З квітня 2014 року Віталій Купрій є позаштатним радником Дніпропетровської облдержадміністрації з питань правоохоронних органів та боротьби із злочинністю. В цій діяльності у Віталія вже є конкретні досягнення: притягнення до відповідальності чиновників за корупційні дії, повернення немовляти батькам, якого місяць тому у них викрали злочинці з пологового будинку 9-ої міської лікарні Дніпродзержинська, допомога учасникам бойових дій в АТО, їх родинам, а також українським переселенцям з Донбасу, тощо.

Віталій наразі безпартійний, судимості не має.

Передвиборна агітація

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: